
Одбојкашице ЖОК Рума оствариле су запажен успех на 9. Међународном турниру у женској одбојци, који је од 22. до 25. јуна одржан у Граду Сунца у Требињу, освојивши златну и бронзану медаљу.
Генерација 2014. годиште и млађе, коју са клупе предводи тренер Миленко Маринковић, попела се на највиши степеник победничког постоља. Румљанке су до златне медаље стигле победом у финалу над екипом из Шибеника, потврдивши квалитет, борбеност и таленат.
Успешан наступ на престижном међународном турниру употпуниле су и одбојкашице ЖОК Рума генерације 2012. годиште и млађе, које је предводио тренер Слободан Гајевић. Оне су освојиле треће место и заслужено се окитиле бронзаним одличјем.
Ови резултати представљају лепу најаву онога што следи, јер ће девојчице већ од наредне сезоне наступати у конкуренцији пионирки и претпионирки ЖОК Рума. Судећи по медаљама које већ нижу, будућност румске женске одбојке изгледа веома обећавајуће.




