Министарка заштите животне средине Сара Павков у посети Општини Шид

Министарка заштите животне средине, Сара Павков, боравила је  у општини Шид, где је у Парку природе „Мали Босут“ присуствовала и учествовала у еколошкој акцији организованој у оквиру кампање „Природа нема алтернативу – зато делуј и ти“.

По доласку у Парк природе „Мали Босут“, министарку су дочекали представници управљача заштићеног подручја и представници локалне самоуправе, након чега је уследио обилазак локације и учешће у активностима усмереним на уређење и очување природних вредности овог јединственог бисера западног Срема.

У оквиру акције реализоване су активности на уређењу простора парка, укључујући садњу цвећа, уређење травњака, као и фарбање и уређење садржаја намењених посетиоцима. Циљ акције био је да се додатно унапреди изглед и функционалност овог заштићеног подручја, као и да се укаже на значај одговорног односа према животној средини.

Учешће у овој акцији узели су ученици Техничке школе „Никола Тесла“ Шид и Основне школе „Вук Караџић“ Адашевци, који су својим ангажовањем показали да су млади важан ослонац у изградњи еколошки одговорног друштва и очувању природног наслеђа за будуће генерације.

Током свог обраћања, министарка Павков истакла је значај сарадње републичких институција, локалне самоуправе, образовних установа и удружења грађана у спровођењу активности које доприносе заштити животне средине и одрживом развоју локалних заједница.

Општина Шид и убудуће ће пружати подршку пројектима и иницијативама које имају за циљ очување природних ресурса, унапређење квалитета живота грађана и јачање еколошке свести, препознајући заштиту животне средине као један од важних предуслова одрживог развоја.

извор/ Општина Шид